Czysty a także innowacyjny Kraków

Czysty a także innowacyjny Kraków

Jednym z globalnych przeszkód w większości miast w Polsce jest transport. Nasze województwa są nie przygotowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się liczby aut na naszych ulicach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie mieszkańców jak również poprawi całokształt infrastruktury Krakowa.

Wśród okolicznych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi trzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami i remonty już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Majchrowski
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim dobrze. Zarówno autem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.