Gdzie zjeśc w Krakowie

Gdzie zjeśc w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Mocniej wrażliwi goście próbują mniej znane dania – canelloni, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w menu są również mniej znane włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i jedzenie z wielu zakątków kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Kolacja w klimacie włoskim bez wyjątku musi zawierać również aperitiff. Kieliszek alkoholu to we Włoszech typowa praktyka. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Najbardziej znane wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film