zapiekana kasza jaglana

zapiekana kasza jaglana

W dzisiejszych czasach skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy artykuły coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie spożywaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej również poszukuje się zastępników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje do głębi odsunięty od jadłospisu a produkty dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one identycznie wiele towarów odżywczych, ale organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie poprawniej. Imponującym przykładem wyśmienitego produkty jest kasza jaglana, jaka kiedyś gościła na stołach niesłychanie w szeregu przypadków a teraz niestety została zapomniana.

pierogi z kaszą jaglaną i serem

Na szczęście coraz więcej osób lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to pytanie jest wybitnie łatwa – kasza jaglana to całkowicie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to niezwykle delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją nieco inaczej aniżeli sztampową, kultową nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda nieco więcej czasu ale jest tego warte, ponieważ wrażenia smakowe są w istocie fajne. Z jakiego powodu jednak musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma bardzo dużo należytych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar czy też trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie odpowiednim źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie wyłącznie, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, jakie niezwykle poprawiają pamięć i koncentrację a również wiele wspaniałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To doskonały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza nadzwyczaj odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany właśnie dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.